Haberler

07 HAZİRAN 2018

Selin Yağları GÜNEY KORE Pazarında!.

İhracat ağırlıklı pazar arayışı çabalarımız meyvelerini vermeye başladı. İkinci çeyrek içerisinde anlaşma sağladığımız yeni GÜNEY KORE
distribütörümüz, “SELİN” Marka Bitkisel Yemeklik Yağları Güney Kore Pazarına arz etmek üzere ilk önemli siparişini vermiştir. İş bu yaklaşık 600.000 şişelik teslimat ile SELİN Markasının özellikle Güney Kore beyaz yakalı elit müşteri kitlesinin yaklaşık %10’una ve hane halkının yaklaşık %2 - %4’lük bir kesimine hitap edeceği değerlendirilmektedir. Bahusus işbirliğinin önümüzdeki birkaç yıllık dönem içerisinde özellikle Güneydoğu Asya Pazarında yıl bazında 5-10 milyon dolarlık bir ihracat hacmine vesile olabileceği öngörülmektedir. 

Hali hazırda gerçekleştirmekte olduğumuz rotatif ABD ihracatımız artış trendi göstermektedir.  Yurt dışından gelen talepler doğrultusunda firmamız mevcut sertifikasyonlarına ilave olarak ORGANIC sertifikası edinmiş ve KOSHER Uygunluk Belgelendirme Sürecini başlatmıştır. 

Artan pazar payımız bizleri kapasite arttırıcı yeni tesis ve teknoloji yatırımlarına yöneltmektedir.  Firmamız 26. WorldFood Istanbul 2018 Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Katılımcısıdır. 

BASIN YANSIMALARI