Hakkımızda

Selin

Selin Hakkında

Sn. Ali SEYREK Beyefendi ile 1960 yılında geleneksel yöntemler ile başlayan Sofralık Rafine Bitkisel Yağ Ticareti uzun yolculuğumuz, bizleri geride bıraktığımız 50 Yıllık gurur verici serüvenimiz ile günümüze taşımıştır. Kurucumuz Sn. Musa SEYREK önderliğinde sektörde bilinen bir yeri olan ve iyi tanınmış tedarikçler olmaktan memnuniyet duymakta ve üretim süreçlerini gerçekleştirdiğimiz modern tesislerimiz ürünlerini tescilli markalarımız SELIN ve SIGLA olarak arz etmekteyiz. Firmamız aynı zamanda birçok organizasyona Özel Markalı Üretim (Private-Label Branding) çözümleri sunmakta ve sürekli artış gösteren ihracat gerçekleştirmektedir.

GÜNEY TÜKETİM MALLARI TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ. İzmir Kemalpaşa'daki Dolum ve Ambalajlama Tesisimiz Türkiye'de önemli bir rol ve pazar payına sahiptir. Çanakkale, Gelibolu'da bulunan Ham Ayçiçek Yağı üretim fabrikamız yaklaşık 300 Ton/Gün kapasiteli olup oldukça faaldir. Firmamız Kemalpaşa tesislerinde tamamlanmakta olan 120 ton/gün ve 250 ton/gün kapasiteli iki ayrı Ayçiçeği Çekirdeği Yağı Rafinasyon hattından oluşan yeni yatırımımız, kesinlikle firmamızı yeni boyutlara taşıyacaktır. Ortaklıklarımız ve dünya genelinde işbirliği ağımızın elverdiği üzere, özellikle Ukrayna'da ki tedarikçi ve ticaret ortaklarımız vasıtası ile Hem Ham Kabuklu Tohum Yağları hem de Rafine Ayçiçek Çekirdeği Yağı ürünlerini dökme, flexitank, varil, 18 l teneke vb. Ambalajlar ile arz edebilmekteyiz. Ezcümle, firmamız 5 l teneke kutu, 2 l ve 1 l ambalajlı ürünleri talep üzerine markalarımız ve / veya Özel Markalı Üretimlerimiz (Private Label Manufacturing) ile Ukrayna üzerinden ya da Türkiye'den temin edilebilmektedir. Gelibolu'da bulunan ham yağ fabrikasında Ayçiçeği Tohumları, Mısır ve Kanola Tohumları işlenmekte ve rafine edilmiş nihai ürünler çoklukla SELIN markasıyla arz edilmektedir. Markalı ürünlerimiz birçok ülkede iyi bir üne kavuşmuş ve 30 yılı aşkın bir süredir artan miktarlarda ve sevilerek tüketilmektedir.

Yeni teknoloji ile teçhiz edilmiş modern rafinasyon tesisimizde degumming, nötralizasyon, dewaxing, vinterizasyon, ağartma, deodorize etme, filtreleme, saklama, şişeleme ve paketleme istasyonlarının yanı sıra kalite kontrolü prosedürleri konusunda kurum içi numune alma ve analiz laboratuarımız bulunmaktadır. Rafinasyon tesisimiz ile entegrasyon tamamlanmakta olup yüksek verim ve kalite özelliklerine haiz ekonomik nihai ürün tedarik olanaklarımız güçlenmektedir.

Firmamız ISO 9001: 2015, ISO 22.000: 2005, ISO 14001:2015, OHSAS 18001 and HALAL sertifikasyonlarına sahip olup, Gıda Güvenliği, Çevre Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kalite Yönetimi konularında uluslararası kalite yönetim standartları altında faaliyet yürütmekte ve TSE'den çeşitli sertifikalar edinmiştir.

Tüm tesislerimiz herhangi bir devlet desteği olmaksızın kendi özsermayemiz ile inşa edilmiş ve tesis yatırımları gerçekleştirilmiştir. Beş çalışan ile başladığımız işletmemizde günümüzde 60'dan fazla çalışan ve 100'den fazla mevsimlik çalışana istihdam olanağı sağlamaktan gurur duymaktayız. Yurtiçi satış ağımız tüm Türkiye pazarını kapsamaktadır. ABD, İran, Irak, Lübnan, Suriye, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Yemen, Libya, Pakistan, Afganistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerden bazıları olup günden güne artan sayıda ülke ve firmaya ihracat gerçekleştirmekteyiz.

SELİN markası rafine edilmiş yağlık ayçiçeği tohumu yemeklik pişirme yağları; kendine özgü aroması ve tadı ile Ege ve Trakya'nın en kaliteli hasat ürünlerinden ve Ukrayna'dan gelen ham ayçiçeği tohumu yağlarını girdi olarak kullanmaktadır. Ürünlerimiz sağlıklı ve modern tesislerde işlenmektedir. Özel laboratuar ortamlarında kalite, lezzet ve laboratuvar analizleri uzman mühendislerimizce gerçekleştirilmektedir. Eşsiz coğrafyamızın aroma zengin ürünleri, fabrikalarımızda en iyi kaliteye sahip geleneksel yağ lezzetlerine dönüşmektedir. Kuruluşumuzdan bu yana, kalite ve müşteri memnuniyeti şirketimizin en çok önem verdiği konuların başında yer almaktadır.

Kayıtlı Markalarımız

 
SELİN
SIĞLA
YENİSELİN
EGESELİN
NEVSELİN
NEVSELİN GOLD
NEVSELİN RİZE HARMAN
NEVSELİN ÇİÇEK
NEVSELİN TİRYAKİ
ŞİRİNCE
HASÇİÇEK
AYVALIK CÖMERT
CMR CÖMERT
HALAY ALWAYS