Haberler

Selin

21 Mart 2018
YENİ TESİS YATIRIMLARI

Rafineri Tesisi Yatırımımız

Selin

GÜNEY TÜKETİM MALLARI TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ. İzmir Kemalpaşa'daki Dolum ve Ambalajlama Tesisimiz Türkiye'de önemli bir rol ve pazar payına sahiptir. Çanakkale, Gelibolu'da bulunan Ham Ayçiçek Yağı üretim fabrikamız yaklaşık 300 Ton/Gün kapasiteli olup oldukça faaldir.

Firmamız Kemalpaşa tesislerinde bulunan 120 ton/gün ve 250 ton/gün kapasiteli iki ayrı Ayçiçeği Çekirdeği Yağı Rafinasyon hattından oluşan yeni yatırımımız, kesinlikle firmamızı yeni boyutlara taşıyacaktır. Ortaklıklarımız ve dünya genelinde işbirliği ağımızın elverdiği üzere, tedarikçi ve ticaret ortaklarımız vasıtası ile Hem Ham Kabuklu Tohum Yağları hem de Rafine Ayçiçek Çekirdeği Yağı ürünlerini dökme, flexitank, varil ve şişelenmiş ambalajlı ürün olarak arz etmekteyiz.

Gelibolu'da bulunan ham yağ fabrikamızda Ayçiçek, Mısır ve Kanola Tohumları işlenmekte ve rafine edilmiş nihai ürünler İzmir’de bulunan tesislerimizden çoklukla SELIN markasıyla arz edilmektedir. Markalı ürünlerimiz birçok ülkede iyi bir üne kavuşmuş ve 30 yılı aşkın bir süredir artan miktarlarda ve sevilerek tüketilmektedir.

Yeni teknoloji ile teçhiz edilmiş modern rafinasyon tesisimizde degumming, nötralizasyon, dewaxing, vinterizasyon, ağartma, deodorize etme, filtreleme, saklama, şişeleme ve paketleme istasyonlarının yanı sıra kalite kontrolü prosedürleri konusunda kurum içi numune alma ve analiz laboratuarımız bulunmaktadır. Rafinasyon tesisimiz ile entegrasyon tamamlanmış olup yüksek verim ve kalite özelliklerine haiz ekonomik nihai ürün tedarik olanaklarımız güçlenmektedir.